شرایط و قوانین سرمایه گذاری در اوکراین – گروه بین المللی رابین
Circle Image

شرایط و قوانین سرمایه گذاری در اوکراین

برای سرمایه ‌گذاری مطمئن در این کشور باید در ابتدا شهروندی اوکراین را دریافت کنید، البته همزمان با شروع پروژه سرمایه گذاری خود در اوکراین می توانید از طریق سرمایه‌ گذاری یا ثبت شرکت در این کشور، امتیاز شهروندی را به راحتی دریافت کنید. پس از اخذ اقامت، شما باید کد اقتصادی بگیرید که این فرآیند حدودا 15 روز زمان خواهد برد. در اقدام بعدی باید هدف خود را برای سرمایه گذاری مشخص کنید به این صورت که شما باید ابتدا شرایط این کشور را بررسی کرده و بعد بهترین برنامه را طبق شرایط خود انتخاب کنید؛ حضور یک وکیل مهاجرت به دلیل پیچیده بودن این روال کاری الزامیست.

نکته مهم در ارتباط با ثبت شرکت در اوکراین و سرمایه ‌گذاری در این کشور، این است که لازم نیست همه سهامداران شرکت در اوکراین حضور داشته باشند، بنابراین نیازی به سهامداران برای اخذ تابعیت و اقامت در اوکراین وجود ندارد و تنها مدیر عامل است که باید چنین شرایطی را دارا باشد. به این ترتیب شما می‌ توانید یک سرمایه ‌گذاری مطمئن در اوکراین بدون زندگی در این کشور داشته باشید.

هزینه شروع سرمایه ‌گذاری در این کشور بسته به نوع برنامه انتخابی شما برای سرمایه گذاری متغیر است اما از 8000 (یورو) می تواند شروع شود. البته هزینه استخدام و نیازهای اولیه ثبت شرکت متفاوت است و کاملا بستگی به نوع شرکت و تعداد نیروهایی دارد که نیاز دارید و نمی توانیم آن را دقیق برای شما شرح دهیم

سرمایه گذاری در اوکراین و انواع ویزاهای اقامت اوکراین

ویزا برای اوکراین به سه صورت وجود دارد:

1- ویزای ترانزیت (نوع B ) : این نوع ویزا در مواردی صادر می شود که فرد خارجی قصد عبور از اوکراین را دارد و هر دوره ترانزیت از ۵ روز تجاوز نمی کند. ویزاهای نوع B در چند نوع سینگل، دوطرفه و مالتی صادر می شوند که برای حداکثر ۱ سال صادر می شود.

2- ویزای کوتاه مدت (نوع C) : این نوع ویزا زمانی صادر می شود که در آن یک فرد خارجی قصد دارد در هر ۱۸۰ روز در اوکراین به مدت ۹۰ روز بماند. این نوع ویزا می تواند به صورت سینگل، دوطرفه و یا مالتی صادر می شود که بسته به مدارک شما میتواند برای حداقل مدت ۶ ماه و حداکثر ۵ سال صادر شود.

3- ویزای بلند مدت (نوع D ) : این ویزا در مواردی صادر می شود که یک فرد خارجی قصد اقامت موقت در اوکراین را برای بیش از ۹۰ روز دارد. طبق قانون اوکراین همه افراد خارجی که هدف اقامت در اوکراین را دارند مظف به اخذ مجوز اقامت هستند. بنابراین اگر میخواهید بیش از ۹۰ روز در اوکراین بمانید، باید یک کارت اقامت دائم دریافت کنید. شرایط اقامت موقت در اوکراین تا ۳ سال است.

مدارک لازم بابت سرمایه گذاری در اوکراین

مدارک لازم برای اخذ اقامت سرمایه گذاری در اوکراین عبارتست از:

– کد اقتصادی

– کپی گذرنامه

– پرونده سوابق کاری

– چارت سازمانی و شرح وظایف

– داشتن ریز نمرات و آخرین مدرک تحصیلی همراه با ترجمه

– درخواست نامه

– کپی برابر اصل مدارک شرکت

برای شروع کار، بایستی کد اقتصادی دریافت کنید که این امر 10 تا 15 روز به طول می انجامد